Nvidia прогнозує дефіцит відеокарт протягом більшої частини наступного року

60

Виробники, оглядачі і покупці мають свою думку з приводу того, коли зменшиться і закінчиться глобальний дефіцит напівпровідникових продуктів. Оптимісти кажуть, що краще стане вже цього року. Песимісти стверджують, що все буде погано до 2023 року. Компанія nvidia в рамках оголошення своїх чергових фінансових результатів вибрала проміжну позицію.

Дженсен хуанг прогнозує, що дефіцит буде зберігатися протягом значної частини 2022 року. На його думку, винен у цьому в першу чергу високий попит.

У минулому кварталі дохід компанії досяг рекордного рівня в $6,5 млрд.приблизно половину з цих грошей вона заробила в сегменті відеоігор. Згідно зі звітом, 80% відеокарт останнього покоління на архітектурі ampere поставляються у версії lhr зі зниженою продуктивністю в майнінг. Так робиться, щоб відеокарти купували геймери, а не майнер. Правда, нещодавно з’явилася можливість підвищити продуктивність таких карт від 50% до 67%. Для майнер nvidia випускає лінійку карт crypto mining processor( cmp), але замість очікуваних доходів в $400 млн на них вийшло заробити тільки $266 млн.

На думку глави компанії, мільйони геймерів бажають перейти на нові карти. Він називає цю архітектуру найбільш продаваною в історії. Поки нові карти купили тільки 20% власників комп’ютерів.

Крім дефіциту чіпів, високого попиту та інших виробничих проблем боти і скальпери вносять свій негативний внесок в ситуацію, що склалася.

Аналітики на початку року передбачили, що дефіцит чіпів буде зберігатися і в наступному році. Третій за обсягами виробництва контрактний виробник електроніки в світі flex заявив, що поліпшення ситуації не варто чекати раніше 2023 року. Терміни поставок чіпів останнім часом досягли 20 тижнів.