Відеокарти intel arc можна буде розганяти за допомогою інтерфейсу драйвера

58

Віце-президент intel і генеральний менеджер підрозділу client graphics products&solutions розповів, що високопродуктивні відеокарти arc зможуть підтримувати розгін через користувальницький інтерфейс драйвера. Була представлена додаткова інформація про лінійку відеокарт alchemist на графічних процесорах xe-hpg. Серед іншого повідомляється про бренд, архітектуру та функціональність.

Intel випустить графічні процесори на абсолютно новій архітектурі. Відеокарти amd і nvidia зараз підтримують безліч утиліт для розгону, таких як msi afterburner. Також їх можна розганяти через інтерфейс драйвера.

Утиліти розгону дають більш широкий контроль по налаштуванню тактової частоти, напруги, швидкості обертів вентиляторів, ліміту енергоспоживання. Зазвичай підтримка розгону графічного процесора дається в інтерфейсі драйвера. Або ж виробники можуть оптимізувати власне програмне забезпечення для розгону відеокарт на новій архітектурі. Невідомо, чи буде така оптимізація у випадку з intel, але розганяти її відеокарти через драйвер можливість буде.

У компанії говорять, що крім геймерів націлені на творців контенту з необхідністю кодування. Буде пропонуватися віртуальна камера з підтримкою ші і запис найцікавіших моментів з ігор. У цій же заяві було сказано про підтримку розгону.

У intel є якісний набір драйверів для розгону не тільки дискретної, але і інтегрованої графіки. Після появи відеокарт можна розраховувати на оновлення пакету драйверів, як це було у amd при переході на архітектуру rdna з пакетами драйверів catalyst і adrenalin. Ще карти intel будуть підтримувати інтерфейс dx12 ultimate.

Компанія стверджує, що нещодавно поліпшила свою вбудовану графіку завдяки підвищенню продуктивності залежних від процесорів ігор, збільшивши швидкість завантаження за допомогою удосконалення компіляції шейдерів. Переваги від цього отримали більше 100 ігор.

Було сказано про співпрацю з microsoft при роботі над directx 12 ultimate протягом останніх трьох років. Крім трасування променів за допомогою dxr відеокарти intel зможуть збільшити продуктивність за рахунок затінення зі змінною швидкістю і розблокувати більші деталі геометрії за допомогою затінення сітки. Ще згадується технологія xess, аналог dlss від nvidia і fsr від amd.