Артеріальний тиск можна нормалізувати 5-ти хвилинною дихальною гімнастикою (відео)

56

Сучасна медицина тривалий час застосовує дихальну гімнастику для вирішення різних проблем зі здоров’ям. Недавнє дослідження вчених з університету колорадо в сша довело ефективність дихальних вправ для нормалізації тиску і відновлення працездатності кровоносних судин. Згідно з даними експерименту, всього 5-ти хвилинна спеціальна дихальна гімнастика здатна замінити 30-ти хвилинну щоденну ходьбу і навіть порівнянна за ефектом з курсом прийому ліків.

В основу експерименту була покладена методика «inspiratory muscle strength training» (imst, силова дихальна тренування), розроблена ще в 80-х роках минулого століття. Головна ідея методу imst полягає в застосуванні енергійного вдиху через переносний пристрій, який забезпечує опір при вдиху. Традиційно методика imst застосовувалася при низькому опорі вдиху протягом 30-ти хвилинного тренування. Вчені з колорадо вирішили перевірити вплив на організм високого опору вдиху протягом 5 хвилин.

В експерименті взяли участь 36 добровольців у віці від 50 до 79 років з систолічним артеріальним тиском вище норми (від 120 мм ртутного стовпа). Тестовані пацієнти були розділені на дві групи. Перша група виконувала imst з високим опором. Друга група використовувала протокол плацебо, вдихаючи повітря при нормальному опорі. Експеримент тривав протягом 6 тижнів при 30 інгаляціях щодня.

Результати виявилися вражаючими. У групі, що використовує нормальний тиск, ніяких змін не відбулося. Тим часом для учасників, які використовують методику з високим опором вдиху, систолічний тиск покращився в середньому на 9 пунктів. Примітно, що методика привела до тривалого ефекту — навіть через 6 тижнів після того як пацієнти перестали використовувати imst результати збереглися. Ефективність 5-ти хвилинного застосування imst з високим опором вчені порівняли з ефектом від 30-ти хвилинних пробіжок або з використанням лікарських препаратів. На сьогодні вчені планують провести тестування вже зі 100 пацієнтами, а тривалість експерименту збільшити до 12 тижнів.