Кращий блок живлення: поточний аналіз ринку

75

Кращий блок живлення / введення

Блок живлення-один з найважливіших компонентів вашого комп’ютера. Він подає стабільне живлення на всі інші комплектуючі. Залежно від загальної ефективності (яку, до речі, не так-то легко точно виміряти), блок живлення відіграє ключову роль у визначенні надійності, тому до вибору моделі, що підходить вашій системі, потрібно підходити розумно.

Крім високої ефективності бп також повинні володіти функціями захисту, які збережуть компоненти системи, в тому числі сам блок живлення, якщо щось піде не так. Якщо комп’ютер використовується в районах з нестабільною мережею електроживлення, буде розумно купити надійний дбж (джерело безперебійного живлення), який захистить його від падіння напруги, раптових втрат потужності, стрибків напруги в електромережі та інших нештатних ситуацій.

Вибір того чи іншого блоку живлення повністю залежить від продуктивності вашої системи – чи буде це простий комп’ютер для роботи, потужна ігрова машина або і зовсім майнинговая ферма. Нижче ми допоможемо вам підібрати оптимальний саме для вашої збірки блок живлення, а в рубриці «збери сам » ви зможете знайти і детальні огляди блоків живлення, які допоможуть вам остаточно визначитися зі своїм вибором.

Кращий блок живлення / останні оновлення

Місце corsair ax850 в категорії «кращий до 850 вт » зайняв блок живлення corsair rm850x (2021) .

Кращий блок живлення / короткі поради щодо вибору

перш за все визначте вимоги до потужності. до блоку живлення для простого офісного комп’ютера і потужного ігрового пк пред’являються абсолютно різні вимоги. І купувати набагато більш потужний бп, ніж вам коли-небудь буде потрібно, немає ніякого сенсу. Можна приблизно визначити вимоги до харчування системи за допомогою онлайнових калькуляторів, які пропонують деякі виробники:

швидше за все вам не буде потрібно кіловатний бж навіть для екстремальної ігрової системи. всього лише кілька років всі флагманські відеокарти були надзвичайно ненажерливі, але з появою сучасної мікроархітектури від nvidia ситуація змінилася. Сьогодні просто не потрібно купувати бж на 1000 вт для установки пари geforce rtx 2080, з ними прекрасно впорається 800-ватний блок живлення, і у нього залишиться запас потужності для розігнаного процесора. Шанувальникам флагманських відеокарт vega або radeon vii від amd доведеться вкластися в кілька більш потужні бп.

перед покупкою перевірте фізичні розміри корпусу. якщо у вас стандартний корпус atx, то для нього підійде практично будь-який бп форм-фактора atx. Виняток становлять блоки живлення підвищеної потужності, які зазвичай довше стандартних 140 мм, тому для них буде потрібно додатковий простір. Якщо у вас компактний або тонкий корпус, для нього може знадобитися зменшений блок живлення форм-фактора sfx.

любіть акуратну збірку і нічого зайвого? вибирайте модульний бп. якщо у вашому корпусі багато місця за панеллю материнської плати або в ньому немає прозорого вікна або скляної панелі, то пучок пов’язаних невикористаних кабелів, звичайно, не стане серйозною проблемою. Але якщо в корпусі мало місця і неможливо заховати цей пучок, є сенс доплатити за модульний блок живлення, до якого підключаються тільки необхідні вам кабелі.