У nasa приступили до льотних випробувань футуристичного «повітряного таксі»

61

Почалися перші офіційні випробування повністю електричного літального апарату вертикального зльоту і посадки (evtol) компанії joby aviation.

Що і навіщо відчувають?

Це перше включення evtol в національну кампанію nasa з підвищення мобільності повітряного простору. Беручи участь у льотних випробуваннях комерційного літака, nasa сподівається «підвищити мобільність повітряного простору «в сша і»допомогти інтегрувати повітряні таксі, безпілотники та інші нові винахідливі транспортні засоби в національний повітряний простір».

Випробування evtol компанії joby aviation пройдуть з 30 серпня по 10 вересня на базі компанії electric flight base недалеко від біг-сура, штат каліфорнія.

Joby aviation, каліфорнійська аерокосмічна компанія, планує запустити свою службу повітряного таксі в 2024 році, але для цього вона повинна відповідати вимогам, встановленим федеральним управлінням цивільної авіації (faa). Ці випробування за сприяння nasa є важливим кроком у цьому напрямку.

Машинку викликали?

Шість електродвигунів забезпечують плавний вертикальний зліт і посадку з нульовим рівнем викидів. Літак evtol може розвивати швидкість до 200 миль на годину і долати відстань більше 150 миль. Літак може перевозити одного пілота і до чотирьох пасажирів. Компанія хоче, щоб її клієнти бронювали польоти за допомогою програми і платили за це збори, порівнянні з наземними транспортними засобами.

В ході перших льотних випробувань nasa буде стежити за роботою літака, збирати акустичні дані і дивитися, як він реагує на дії пілота. Для акустичних випробувань «команда розгорне мобільну акустичну установку і побудує масив з більш ніж 50 мікрофонів для вимірювання акустичного профілю літака joby в різних фазах польоту».