У європі хочуть зобов’язати виробників смартфонів випускати оновлення протягом цілих 7 років. Apple, google і samsung проти

56

Ваш смартфон може не втрачати свою актуальність не тільки в перші кілька років, а протягом цілих 7 років! принаймні, саме з такою ініціативою виступила німеччина.

Що це означає?

Уряд німеччини наполягає на тому, щоб європейський союз зажадав від виробників гаджетів продовжити підтримку своїх моделей. Влада країни хоче зобов’язати компанії протягом 7 років відправляти оновлення безпеки і забезпечити сервісні центри запасними деталями. Це означає, що ваш смартфон не буде схильний до хакерських атак, і ви зможете в будь-який момент відремонтувати його, не стикаючись з відсутністю деталей для застарілої моделі.

До речі, навіть єс в даний час не просить стільки. Нещодавня пропозиція комісії обмежується 5-ма роками. Пропозиція єс, яка може набути чинності до 2023 року, покликана допомогти навколишньому середовищу, дозволяючи зберігати телефони довше. Фактично, 7-річний термін надасть телефонам цикл підтримки, більш схожий на комп’ютерний.

Не дивно, що ця ініціатива викликала опір з боку організації digitaleurope, членами якої є apple, google і samsung. Вона вимагає зменшити термін підтримки до 3 років і обмежити запасні частини екранами і батареями, а не камерами, динаміками та іншими компонентами, які нібито надійніше.

Нагадаємо, apple зазвичай надає 5 років регулярних оновлень функцій і безпеки, а ось виробники android-пристроїв обіцяють 3 роки або навіть менше.