Microsoft отримала патент на цифрового помічника для управління / обслуговування автомобіля

65

Компанія microsoft отримала патент на цифровий пристрій «помічник для керування транспортним засобом» (digital assistant for vehicle related activities). Патент був отриманий 19 січня 2021 року, проте інформація про нього стала загальнодоступною тільки недавно.

Свої перші спроби розвивати напрямок автоматизації автомобіля microsoft робила ще з 2001 року, починаючи з windows ce for automotive. В результаті була створена платформа microsoft connected vehicle platform, через яку і зараз можна отримати серверні послуги, призначені в першу чергу для автомобільних компаній.

Однак ідея створення голосового цифрового помічника для обслуговування автомобіля виникла пізніше. Новий патент вказує на те, що microsoft активно розвиває цей напрямок.

За задумом microsoft, цифровий помічник здатний відстежувати інформацію про історію обслуговування транспортного засобу. Накопичені дані допомагають йому сформувати т.зв. «поради». Вони можуть зачіпати, наприклад, операції з технічного обслуговування.

Цифровий помічник може самостійно записати користувача на сервісне обслуговування його автомобіля, створити новий запис в календарі, спираючись на доступні тимчасові слоти, повідомити водія, коли автомобіль необхідно відвезти в сервісний центр.

«поради», що надаються цифровим помічником, як зазначається в описі патенту, покликані допомогти водієві вирішити найрізноманітніші завдання, пов’язані з обслуговуванням транспортного засобу. «помічник» повинен підказати, коли необхідно пройти технічне обслуговування, а також деталізувати завдання, необхідні для виконання таких операцій, як заміна масла, підкачка шин, заміна світлового обладнання, перевірка або заміна гальм, перевірка/заправка/контроль рівня масла або інші послуги.

Цифровий помічник здатний збирати різноманітну інформацію про користувача. Це дозволяє йому грамотно і зручно для водія автоматично призначати зустрічі для проходження техобслуговування, рекомендувати час, пропонувати інші дії, коли необхідно виконувати ті чи інші операції з автомобілем, як краще змінити маршрут при русі за заданою адресою, якщо виникли труднощі на шляху, і т.д.

Відзначається, що пропоновані «поради» можуть надавати посилання на комерційні пропозиції і на рекомендовані послуги.

Цифровий помічник буде здатний виводити на дисплей повідомлення, щоб надати додаткову інформацію при тих чи інших маршрутах руху. Наприклад, він може запитати: «схоже, ви їдете на роботу. Вам потрібна допомога в навігації?»

Раніше редакція thg.ru опублікував огляд системи безпеки ajax . Система безпеки ajax відмінно підходить для охорони квартири, котеджу, магазину і навіть великого виробництва. Вона поєднує в собі високу надійність з багаторазовим дублюванням найбільш вразливих місць і простоту установки і використання. Детальніше про це читайте в статті «огляд системи безпеки ajax : професіонал з людським обличчям».

читайте також:

два самокерованих автомобіля apple потрапили в аварію в серпні 2021 року