Суд поставив крапку в справі epic games проти apple: дозвіл на сторонні способи оплати в app store і великий штраф для epic games

62

Вже довгий час триває судовий розгляд розробника ігор epic games і компанії apple, яке почалося після видалення гри fortnite з магазину додатків app store. Нарешті вчора каліфорнійський окружний суд виніс остаточне рішення за цим позовом.

Хто правий, а хто винен?

Загалом, справу виграла apple, хоча якщо судити тверезо і об’єктивно, насправді переможців у цій справі немає, так як «покарання» передбачено для обох сторін. В першу чергу, apple не стали визнавати монополістом. «такий висновок не може бути зроблений ні відповідно до федеральних антимонопольних законів, ні з законами штатів. Проте даний процес дійсно показав, що apple вдається до антимонопольних дій, що порушують закони про конкуренцію штату каліфорнія», — зазначив суддя.

Але суд постановив, що в epic games все-таки порушили угоду, надавши користувачам можливість купувати внутрішньоігрову валюту і товари безпосередньо через ігровий додаток fortnite, а не через платіжний сервіс apple. В результаті epic games повинна виплатити великий штраф, який становить 30% всієї виручки, отриманої через систему epic direct payment з моменту її впровадження (серпень — жовтень 2020-го), а також 30% від аналогічних доходів epic games, отриманих в період з 1 листопада 2020 року до рішення суду. За підрахунками, це понад $3,5 мільйона.

Крім того, підтримані і деякі претензії epic games. Так, в постанові говориться, що apple «не можна забороняти розробникам включати в свої додатки і їх метадані кнопки, зовнішні посилання або інші заклики до дії, які направляють клієнтів до механізмів покупки, на додаток до покупок безпосередньо в додатках». Судове рішення має набути чинності через 90 днів-9 грудня.