Телефонні шахраї навчилися імітувати голос родичів » жертви»

60

Телефонне шахрайство стає все більш витонченим, а зловмисники використовують все нові технічні прийоми для обману довірливих громадян. Найбільш досвідчені злочинці, за інформацією експертів, змогли домогтися не тільки підміни телефонного номера під час вхідного дзвінка, але і здатні спілкуватися голосом, що імітує голос родича жертви.

Інформацію про нові «досягнення» телефонних шахраїв розкрив павло мясоєдов, партнер і директор компанії «іт-резерв». Фахівець розповів, що підробка номера здійснюється за допомогою заміни ідентифікатора номера caller id. Саме цей ідентифікатор caller id користувач бачить на екрані смартфона при вхідному дзвінку. Замінити ідентифікатор можна, сплативши послуги провайдера ip-телефонії.

Дзвінок зловмисника за допомогою заміни caller id призводить до того, що жертва бачить на екрані смартфона знайомий номер, який належить близькій людині. Одне це вже знижує пильність громадян, і злочинець може легко реалізувати свої плани з відбирання грошей.

Однак шахраї пішли далі і, застосовуючи технологію deep fake, можуть спробувати підробити голос знайомого жертві людини. На сьогодні така можливість є тільки для цільового шахрайства, коли жертва відома заздалегідь. Реалізувати технологію для масових обдзвонів поки не вдається. На сьогодні державою ще не вжито заходів щодо введення кримінальної відповідальності за заміну caller id, і мясоєдов радить при виникненні підозри просто скинути дзвінок і передзвонити своєму другові або родичу самостійно.

1prime