Перша цивільна космічна місія spacex inspiration4 успішно завершена (2 фото + відео)

22

Пілотована місія космічного корабля crew dragon inspiration4, здійснювана компанією spacex, стартувала 16 вересня поточного року і після тридобового польоту на орбіті з рекордною висотою 590 км завершилася 19 вересня о 2 годині 06 хвилин за мск. Корабель з чотирма любителями астронавтами успішно приводнився в районі міста пенсакола штату флорида.

Місія spacex inspiration4 полягала у виведенні ракетоносієм falcon 9 космічного корабля crew dragon на орбіту висотою в середньому близько 590 км.головною ідеєю проекту став запуск в космос екіпажу, повністю складається з непрофесійних астронавтів. Одна з учасниць експедиції 29-річна співробітниця дитячої лікарні в теннессі хейлі арсено стає наймолодшим громадянином сша, що побував у космосі. До того ж в дитинстві дівчина успішно поборола онкологію і зараз продовжує боротьбу із захворюванням на посаді помічника лікаря в лікарні святого іуди. Хейлі стала першим астронавтом, що має протез.

Командиром місії inspiration4 став спонсор польоту, мільярдер джаред айзекман, засновник платіжної платформи shift4 payments, що має до того ж величезний досвід польотів на літаках. Педагог, підприємець, геолог і учасниця реаліті-шоу каналу discovery channel шан проктор стала першим темношкірим пілотом космічного корабля. Четвертим учасником польоту став крістофер семброскі, інженер, який раніше відслужив у впс сша і побував на війні в іраку. Він отримав своє місце в подарунок від друга, який виграв право здійснити політ в лотерею.

Після успішного завершення польоту космічних туристів в spacex оголосили, що вже працюють над підготовкою наступних місій на три роки вперед. У січні 2022 року на мкс буде відправлена повністю приватна експедиція ах-1.