Процесор microsoft sq3 на 60% випереджає чіп минулого покоління

18

Сьогодні ввечері відбудеться захід компанії microsoft, де може бути представлений surface pro x 2 та інші пристрої цього виробника. Surface pro x працює на процесорі на архітектурі arm. На цей раз очікується використання процесора sq3, де повинен бути помітний приріст продуктивності.

Qualcomm поки не представила модель snapdragon 8cx gen 3, на якій заснований sq3. В результаті невідомо, чи стане surface pro x 2 доступний для придбання відразу після анонса або трохи пізніше. У південнокорейському блозі стверджується, що snapdragon 8cx gen 3 представлять в грудні. Можливо, тоді ж прийде час sq3.

Qualcomm готує також конкурента для apple m1 під кодовим ім’ям sc8280. Яка назва буде остаточна, поки невідомо. У будь-якому випадку, sq3 здається багатообіцяючим. У багатоядерних тестах приріст продуктивності в порівнянні з sq2 становить 60%. Це дозволяє йому працювати на рівних з 4-ядерним процесором intel core i7-1160g7.

Sq2 свого часу розчарував, оскільки працював нітрохи не краще в порівнянні з sq1. На цей раз ситуація повинна бути іншою, якщо microsoft хоче просувати платформу windows 10 на arm, а тепер і windows 11.

Невідомо, на якому техпроцесі буде випускається цей чіп. З урахуванням дефіциту навряд чи можна розраховувати на передовий техпроцес 5 нм.