Apple наклала неформальну заборону на неліцензійний ремонт iphone 13

16

Apple наклала неформальну заборону на неліцензійний ремонт iphone 13. Такий висновок можна зробити після перегляду відео, пов’язаного із заміною однієї оригінальної дисплейної панелі на іншу оригінальну панель у смартфона iphone 13.

Можливість простої заміни здається очевидною, якщо врахувати модульність конструкції iphone 13. Вона дозволяє легко зняти, наприклад, його дисплейний модуль навіть в домашніх умовах і поміняти на новий. Але, як показав тест, після заміни екрану iphone 13 на новий, тим більше зроблений стороннім виробником, перестає працювати функція ідентифікації по обличчю (face id), хоча дисплей нормально включається. Обійти ідентифікацію можна шляхом введення пароля вручну, але face id працювати не буде.

Навіть якщо дисплей iphone 13 буде замінений справжнім і оригінальним екраном iphone 13, face id перестане працювати. У показаному відеоролику інженер поміняв місцями два оригінальних екрану iphone 13, і в обох випадках face id не працював після установки нових екранів.

У той же час, якщо вихідний екран повернути і встановити з оригінальним iphone 13, то робота face id відновиться, виключаючи, звичайно, випадок, якщо при перевстановлення були зроблені помилки.

Відео вказує на те, що якщо якщо покупець замінить дисплей iphone 13 в сторонній ремонтній майстерні, яка не має ліцензії на свою діяльність від apple і не пов’язаної з нею через незалежну глобальну систему independent repair program, то скористатися функцією face id більше не вдасться.

Apple вже давно стикається з критикою у свідомому створенні перешкод стороннім ремонтним майстерням з ремонту її продуктів. Apple навіть спеціально виводить нагадування на екрані в налаштуваннях, яке повідомляє, що дисплей є «неоригінальним». Те ж саме відбувається і щодо установки «неоригінальних» камер.

У той же час apple стверджує, що ці підказки допомагають інформувати клієнтів про те, що в їх телефоні були встановлені неоригінальні комплектуючі. По суті, це є частиною більш комплексного плану apple щодо забезпечення того, щоб пристрої клієнтів ремонтувалися і діагностувалися тільки сертифікованими технічними фахівцями компанії.

Частково це також допомагає боротися з установкою всередині апаратів додаткових пристроїв, які не входять в стандартну комплектацію iphone, тобто ця функція захищає власників смартфонів від злому і проникнення, допомагає забезпечити їх безпеку.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд смартфона samsung galaxy z fold3 5g . Новий samsung galaxy z fold3 5g отримав посилену рамку з армованого алюмінію, його дисплей став на 80% більш зносостійким і до всього іншого обзавівся підтримкою стилуса. Детальніше про це читайте в статті «огляд samsung galaxy z fold3 5g : нова віха в історії складних смартфонів».

читайте також: