Samsung анонсувала sdk для управління пам’яттю cxl

12

Компанія samsung electronics представила створений нею набір програмних засобів scalable memory development kit (smdk) для пам’яті compute express link (cxl). Новий набір представлений вперше в галузі програмних рішень з відкритим вихідним кодом.

Платформа compute express link являє собою відкритий протокол для високошвидкісних внутрішньосистемних з’єднань, розробку якого вела спочатку intel. Потім вона була передана консорціуму cxl. Цей протокол відповідає за високошвидкісний обмін даними між процесором і прискорювачами, буферною пам’яттю та інтелектуальними пристроями введення-виведення. Протокол призначений для підвищення продуктивності обчислень в центрах обробки даних наступного покоління.

Перші зразки модулів пам’яті cxl були представлені samsung в травні цього року. Вони дозволяють масштабувати її обсяг і підвищувати пропускну здатність до рівня, який набагато перевищує можливості нинішніх серверних систем.

Область застосування платформи cxl виходить далеко за рамки тільки апаратного забезпечення. Ця технологія пропонує прості в інтеграції програмні інструменти, що робить пам’ять cxl набагато більш доступною для розробників систем цодів. Бенефіціарами є такі напрямки розвитку, як штучний інтелект( ai), машинне навчання (ml) і будівництво периферійних мереж 5g.

Протокол cxl забезпечує мінімальні затримки при обміні даними, а також узгодженість вмісту в просторі пам’яті процесора і підключених пристроїв. Він здатний забезпечити підтримку розгалужень трафіку передачі даних при підключенні до більшої кількості пристроїв; а також об’єднання даних переданої пам’яті для підвищення ефективності її використання та надання за запитом.

З’єднання по протоколу cxl вже стали сьогодні відкритим галузевим стандартом, який дозволяє різним типам пристроїв, таким як прискорювачі, розширювачі пам’яті та інтелектуальні пристрої введення-виведення, працювати більш ефективно.

Новий пакет smdk від samsung дозволяє розробляти системи управління пам’яттю для гетерогенних систем. Доступний великий комплект пз складається з наборів попередньо створених, повторно використовуваних кодів і інтерфейсів api. Використовуючи smdk, системні розробники можуть вбудовувати пам’ять cxl в свої іт-системи без необхідності змінювати існуючі середовища додатків.

Новий smdk підтримує віртуалізацію пам’яті, дозволяючи розробникам систем ефективно управляти розширеним пулом пам’яті в архітектурах із загальною пам’яттю. Використовуючи власний механізм intelligent tiering engine, smdk дозволяє налаштовувати тип пам’яті, ємність і смугу пропускання, щоб забезпечити найбільш підходящі умови для її застосування.

Smdk доступний в обмеженій кількості для тестування. Загальний доступ до sdk буде відкритий в першій половині 2022 року.

Раніше редакція thg.ru опублікувала статтю про штучний інтелект . Штучний інтелект вже давно зайняв важливе місце в науково-фантастичній літературі і голлівудських блокбастерах. Саме вони формують думку більшості людей про те, що з себе представляє ші, і чого від нього слід очікувати. Але наскільки ця думка відповідає реальному стану речей? давайте розбиратися. Детальніше про це читайте в статті «штучний інтелект : правда і вигадка».

читайте також: