Rambus випустила реєстровий драйвер другого покоління для модулів пам’яті ddr5-5600

27

Компанія rambus оголосила про випуск реєстрових тактових драйверів другого покоління (registering clock driver, rcd), призначених для оснащення серверних модулів пам’яті ddr5 (rdimm).

Чіп rcd є ключовою компонентою для модуля пам’яті. З його допомогою виробник модуля пам’яті вибудовує всю систему управління роботою мікросхем пам’яті, що встановлюються на модулях ddr5. За допомогою цього чіпа забезпечується «вихідна» швидкість передачі даних. В даному випадку, мова йде про модулі з піковою продуктивністю до 5600 mt/s, які будуть встановлюватися в сервери наступного покоління.

У лінійці rambus вже є чіпи rcd першого покоління. Вони призначені для оснащення модулів ddr5-4800 rdimm. Ця пам’ять буде встановлюватися в серверах на базі процесорів intel xeon scalable 4-го покоління («sapphire rapids») та інших процесорів з підтримкою ddr5.

Нові чіпи rcd другого покоління призначені для установки на модулях rdimm і lrdimm. Ними будуть оснащуватися сервери наступного покоління, які будуть працювати з більш високошвидкісної пам’яті ddr5-5600. Модулі rdimm являють собою звичайну реєстрову пам’ять, яка підключається безпосередньо до шини, з’єднаної з контролерами пам’яті процесора. Пам’ять lrdimm (load reduced dual in-line memory modules) є спорідненою пам’яттю для rdimm, але має знижене навантаження. Зниження досягається за рахунок буферизації не тільки сигналів управління, як у rdimm, але і даних. Це дозволяє практично в два рази знизити навантаження на контролер в багаторангових модулях пам’яті.

Сам драйвер rcd являє собою буферний елемент, який розташовується між контролером пам’яті і мікросхемами dram. Він перерозподіляє сигнали команд / адрес всередині модуля пам’яті і забезпечує контроль цілісності переданих сигналів. Оскільки чіп rcd є буферним елементом, його робота, природно, збільшує затримки. Головне завдання цього чіпа полягає в тому, щоб забезпечити задану швидкість передачі даних (в даному випадку 5600 мт/с).

У rambus відзначають, що чіпи rcd другого покоління не тільки збільшують швидкість передачі даних для пам’яті ddr5 на 17%, але завдяки ключовим нововведенням, оптимізують затримки і енергоспоживання, підвищуючи ефективність роботи модуля пам’яті в цілому.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращої материнської плати . Вибрати кращу материнську плату непросто — для кого — то кращою може бути найдоступніша материнська плата, для інших-сама функціональна. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращу материнську плату будь-якої функціональності, під будь-який процесорний роз’єм, в будь-якій ціновій категорії — від найдешевших до топового сегмента. Детальніше про це в статті «краща материнська плата : поточний аналіз ринку».

читайте також: