Собакоподібний робот vision-60 «озброївся» великокаліберною гвинтівкою з оптикою і тепловізором

22

Споконвіку собаки охороняли людину і супроводжували його під час полювання. В останній світовій війні собаки евакуювали поранених з поля бою, шукали міни. Не уникли «призову» в армію і механічні собакоподібні роботи, що стали популярними завдяки компанії boston dynamics, категорично виступала проти озброєння роботів-псів. Проте ідея залучення механічних помічників для виконання бойових завдань витала в повітрі, і на першому етапі роботи були використані для беззбройного патрулювання.

Собакоподібний робот-охоронець був виготовлений в компанії ghost robotics. Форм-фактор пристрою vision — 60 майже повністю ідентичний популярним псам spot. Патрулювання при охороні об’єктів роботи ghost robotics виконували за допомогою численних датчиків і камер. Висока маневреність робота-охоронця була продемонстрована в січні поточного року на офіційному youtube каналі ghost robotics, коли представник четвертого покоління vision-60 «елегантно» ковзав по льоду і впевнено просувався по слизькій поверхні.

Однак час мирного несення служби робопсом, мабуть, підійшов до кінця, коли компанія sword defense systems представила спеціальний аксесуар для vision — 60 під назвою безпілотна гвинтівка спеціального призначення або скорочено: spur (special purpose unmanned rifle).

Гвинтівка оснащується прицілом з 30-кратним збільшенням, тепловізором і управляється віддалено оператором. Ефективна дальність стрільби гвинтівки spur-4000 футів або 1200 метрів. Стрільба ведеться патронами creedmoor калібром 6,5 мм. Маса самої гвинтівки-близько 8 кг.

Є можливість модернізації spur під патрон 7,62 мм.корпус зброї для протидії ворожим тепловізорам виготовлений з кераміки. Поки немає чіткої інформації про те, чи може озброєний spur робот-пес vision-60 самостійно прийняти рішення про відкриття вогню. Представлення озброєного гвинтівкою робота пройшло на щорічній конференції асоціації армії сша 11-13 жовтня 2021 року у вашингтоні.