Запуск android-додатків в windows 11 стає реальністю

25

Багатьом пам’ятна презентація windows 11 і оголошена там одна з найцікавіших функцій , пов’язана з можливістю безшовного запуску android-додатків в операційному середовищі windows 11.

Ажіотаж навколо цієї новини тоді швидко стих, коли microsoft оголосила, що підтримка мобільної платформи android в windows 11 не буде доступна з першого дня запуску windows 11. Деякі експерти припустили тоді, що затримка може затягнутися надовго, а запуск може і взагалі не відбутися. Але раптово з’явилися ознаки того, що ця функція може з’явитися зовсім скоро.

Сюрприз чекав тих, хто зумів отримати інсайдерським шляхом нове бета-оновлення windows 11. Як виявилося, там з’явилася можливість для завантаження і установки android-додатків на пристрій під windows 11. У той же час відразу ж з’ясувалося безліч деталей, про які раніше не згадувалося.

Перш за все, виявилося, що слова «завантаження і установка додатків для android» не відносяться до звичного звернення до інтернет-магазину додатків google play store. Замість цього, android-додатки можна завантажити в windows тільки через windows store. Там доступні для вибору програми, які були допущені в рамках партнерства з магазином додатків amazon store.

У той же час microsoft підтвердила, що буде дозволено завантажувати apk-файли і встановлювати android-додатки вручну, тобто обхідним шляхом можна буде також встановити додатки, які є тільки в google store.

В даний час в windows 11 доступні тільки близько 50 додатків під android. В основному там представлені мобільні ігри, дитячий контент і додатки amazon kindle і comics.

Підтримка android-додатків вибудувана на платформі «windows subsystem for android» аналогічно підтримці windows subsystem for linux. Фактично запуск проектів android open source project (aosp) відбувається через віртуальну машину hyper-v. При цьому встановлюються зв’язки з runtime-бібілотеками і api-інтерфейсами через їх відповідні еквіваленти в windows. Підтримка поширюється не тільки на windows 11, що запускається на комп’ютерах з процесорами intel і amd, але також і на arm-пристрої, що працюють на базі процесорів qualcomm.

Така складна схема запуску, як вважається, не повинна заважати запускати ці android-додатки. Як заявляє microsoft, в цьому випадку використовується runtime-посткомпілятор intel bridge technology, який дозволяє працювати на машинах x86-64 з додатками, призначеними для інших архітектур.

Поки немає точних термінів появи підтримки android в windows 11, але видно, що роботи в цьому напрямку ведуться.

Раніше редакція thg.ru опублікувала статтю про штучний інтелект . Штучний інтелект вже давно зайняв важливе місце в науково-фантастичній літературі і голлівудських блокбастерах. Саме вони формують думку більшості людей про те, що з себе представляє ші, і чого від нього слід очікувати. Але наскільки ця думка відповідає реальному стану речей? давайте розбиратися. Детальніше про це читайте в статті «штучний інтелект : правда і вигадка».

читайте також: