Ось це поворот: хакеру, який створив фейкову «дію», запропонували роботу в мінцифри

19

Нещодавно ми писали про те, що в мережі з’явився шахрайський додаток, що копіює дизайн електронного сервісу державних послуг «дія». Тепер же ця історія отримала продовження.

Як все було?

Для тих, хто не в курсі: фейковий додаток допомагало створити підроблені документи, в тому числі сертифікати про вакцинацію від covid-19, паспорт, водійське посвідчення і т.д. Але його швидко прикрили, а хакера, який створив підроблений сервіс, затримали за один день. Ним виявився 21-річний хлопець, житель запорізької області. Йому загрожує до шести років позбавлення волі за ч.2 ст. 361 кримінального кодексу україни (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем і комп’ютерних мереж).

Що тепер?

Сьогодні виявилося, що хакера вирішили не просто покарати, а перевиховати. І робити це будуть у міністерстві цифрової трансформації україни.

«кіберполіція швидко знайшла хакера-самоучку, який нещодавно створив фейкову „дію“. Також швидко ми познайомили його з міністром цифрової трансформації михайлом федоровим. Молодій людині запропонували спокутувати свою провину і постажуватися в міністерстві», — розповів перший заступник міністра внутрішніх справ євген єнін .

Так-так, хлопцеві дійсно запропонували роботу в мінцифри. Його першим завданням стане розробка дизайну для соціальних реклам — на підтримку вакцинації і проти вживання алкоголю неповнолітніми. Цікаво, адже розроблений ним сервіс якраз допомагав зробити сертифікат про вакцинацію, не заглядаючи в лікарню, і купувати без проблем алкоголь, навіть неповнолітнім.

«після поста про молодого хлопця, який створив фейкову копію «дії», зі мною зв’язалися представники міністерства внутрішніх справ і вирішили організувати нам спільну зустріч. Їм сподобалася моя ідея: направити вміння хлопця в потрібне русло і „перевиховати в it“. Хлопець виявився трохи сором’язливим, але дуже розумним, начитаним. Вже встиг попрацювати арбітражником, вміє програмувати і збирає весь дизайн в figma. Тому ми вирішили дати йому шанс виправитися. Призначимо в мінцифрі куратора, контролюючого роботу, — написав в михайло федоров .

Однак це не означає, що таким чином хлопець пішов від покарання. «перед законом всі рівні, тому нести відповідальність за 358 статтею за підробку все ж доведеться», — підкреслив єнін. А федоров закликав не пробувати більше нічого підробляти, адже «цей спосіб» працевлаштування » в мінцифру більше не працює».