» рутек «випустив першу в росії материнську плату для серверних процесорів baikal-s

19

Російська компанія ат «рутек» стала першим в росії виробником материнських плат для серверних процесорів baikal-s (be-s1000). Перші інженерні плати були розроблені компанією тов «гаоді рус», яка з 2021 року є частиною міжнародної групи компаній dannie group. Партнерська угода між «гаоді рус» і» байкал електронікс » на розробку була підписана в жовтні 2021 року.

Нові плати підтримують не тільки роботу процесорів baikal-s компанії «байкал електронікс», але і надають підтримку розширених засобів для тестування їх можливостей і продуктивності, а також для налагодження вбудованого пз uefi.

Процесор baikal-s став єдиним багатоядерним серверним процесором в російській мікроелектроніці. В його основі використана системна шина і високошвидкісні периферійні інтерфейси четвертого покоління pcie gen4.

Процесор baikal-s являє собою » систему на кристалі «(soc), до складу якої входять 48 ядер arm cortex-a75 з архітектурою arm v8-a і робочою частотою до 2,2 ггц. Внутрішній інтерфейс передбачає підтримку до 80 ліній pcie gen4 і 6 каналів пам’яті ddr4.

Baikal-s виготовляється по 16-нм технологічному процесу і має енергоспоживання до 120 вт.

На материнській платі компанії «рутек» розташовуються один процесорний сокет під baikal-s, шість каналів для роботи пам’яті ddr4, аж до ddr4-3200, і 12 роз’ємів під їх установку. Максимальний допустимий розмір встановлюваних модулів пам’яті-128 гбайт.

Є п’ять роз’ємів pcie gen 4, які сумісні з будь-якими типами конфігурацій, а також інтерфейси usb, uart, jtag, gpio, i2c/smbus2, засоби управління сигнальними лініями, вбудований керуючий мікроконтролер stm32, led-засоби індикації режимів роботи плати і стану доменів живлення.

джерело: cnews

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращої материнської плати . Вибрати кращу материнську плату непросто — для кого — то кращою може бути найдоступніша материнська плата, для інших-сама функціональна. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращу материнську плату будь-якої функціональності, під будь-який процесорний роз’єм, в будь-якій ціновій категорії — від найдешевших до топового сегмента. Детальніше про це в статті «краща материнська плата : поточний аналіз ринку».

читайте також: