Знайомтеся, roboat-інноваційний човен-робот з амстердама [відео]

18

Жителі амстердама можуть незабаром побачити саморушне водне судно розміром з невеликий автомобіль, безшумно курсує по древніх каналах, що перевозить пасажирів, товари або сміття (головне — не переплутати). Це буде » roboat «(роболодка) з електричним приводом — англійською це куди більш говорить, ніж «автономне плаваюче транспортний засіб».

Проект покликаний поліпшити ситуацію з міським транспортом в цьому специфічному місті, додавши місцеві водні канали в загальну міську транспортну мережу.

«у нас багато дорожнього руху і пробок, електронна комерція і логістика захаращують маленькі вулиці міста», — говорить стефан ван дейк, директор з інновацій інституту передових міських рішень амстердама, який розробляє і проектує roboat спільно з массачусетським технологічним інститутом (mit). «у той же час у нас багато відкритої води в каналах. Тому ми розробили саморушне, автономне судно, покликане допомогти з логістикою в місті, а також з перевезенням людей».

Технічні подробиці roboat представлені на сайті проекту, включаючи продуктивність батареї і систему бездротової зарядки.

Нижче ватерлінії човен влаштований як перевернутий повітряний дрон: два гвинти, в носовій і кормовій частинах, і два рушія по обидві сторони носа дозволяють їй моторно маневрувати, в тому числі надзвичайно плавно причалювати. Лазерна візуалізація спереду, системи gps, а також численні камери з боків допомагають у визначенні місця розташування. Програмування roboat здійснюється з комп’ютерів на березі.

Крім того, roboat спроектовані так, що можуть з’єднуватися в довгі плавучі «поїзди». За словами ван дійка, це відкриє можливості для більш різноманітного використання, наприклад, для створення плавучого концертного майданчика, тимчасового мосту, формування баржі або, в морському варіанті, для локалізації розливу нафти.