Amd веде розробку нової мікроархітектури zen4 (dense)

19

Судячи з чуток, компанія amd веде розробку мікроархітектури , що отримала назву zen4d (dense). Вона призначена для обчислювального навантаження певного типу. Висловлюються припущення, що розвиток цього напрямку може бути пов’язано з з підтримкою гетерогенних обчислень в процесорах наступного покоління.

Одним з перших інформацією про нову мікроархітектуру поділився блогер moore’s law is dead. Він повідомив, що ядра zen4d нового типу будуть являти собою перероблену версію ядра zen4. Вона розробляється з форка zen4, тобто створенням самостійного відгалуження від проміжної версії zen4, прийнятої за базову.

Новий тип архітектури передбачає скорочення обсягу доступної кеш-пам’яті і зниження тактової частоти. Це робиться для підвищення енергоефективності. Завдяки меншому розміру кеш-пам’яті, нове ядро zen4d стане більш компактним, дозволивши розмістити в кожному чіплеті до 16 ядер.

Обраний шлях на модернізацію замість розробки принципово нової, поліпшеної мікроархітектури дозволить amd швидше модернізувати свої вже існуючі рішення. Amd виграє за рахунок «природної» модернізації виробничих вузлів, що досягається шляхом переходу на більш високі технологічні норми їх виробництва. В результаті amd економить час і кошти на розробку.

Підхід amd принципово відрізняється від того, що робить intel. Остання розробляє дві самостійні мікроархітектури для своїх гетерогенних процесорів: lakefield і alder lake / raptor lake.

Чутки про розвиток мікроархітектур amd zen4d і zen5. Джерело: moore’s law is dead

Як повідомляє блогер, очікується поява нового процесора під назвою bergamo на базі створюваної мікроархітектури zen4d. Він отримає 128 обчислювальних ядер і буде ставитися до серії epyc — процесорів для серверів і дата-центрів.

Чутки про розробку нових процесорів epyc ходять вже кілька місяців. Очікується, що створений процесор буде являти собою набір з 8 чиплетів з 16 ядрами zen4d кожен.

Поки невідомо точно, чи буде підтримуватися в новій мікроархітектурі zen4d принцип багатопоточності (smt). Якщо це підтвердиться, то amd зможе збільшити кількість підтримуваних обчислювальних потоків, обійшовши intel gracemont, який не підтримує гіперпоточність.

Інформація про існування zen4d з’явилася на ринку не вперше. Раніше це кодове ім’я згадувалося в витоках, що стосуються розробки granite ridge і strix point. Їх відносили до процесорів для настільних систем і пов’язували з напрямком zen5.

Згадувалося також, що мікроархітектура zen4d буде використовуватися не тільки для високопродуктивних серверів і настільних комп’ютерів, але і для відносно малопотужних моделей, включаючи мобільні процесори.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто — для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших — найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь — якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті «кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку».

читайте також:

amd готується впровадити технологію tsmc soic в майбутні чіпи для hpc