Intel не відмовиться від підтримки ddr4 при випуску процесорів raptor lake в кінці 2022 року

25

Intel не має наміру відмовлятися від підтримки пам’яті ddr4 і після початку випуску процесорів наступного покоління raptor lake, які прийдуть на зміну alder lake. Цим слухом поділився інформатор під ніком moore’s law is dead.

Питання про підтримку двох різних стандартів пам’яті ddr-ddr4 і ddr5 — стоїть зараз особливо гостро. Нова пам’ять ddr5 коштує ще занадто дорого. У цих умовах продовження використання ddr4 є розумною альтернативою при складанні нових комп’ютерів. Ця умова повинна поширюватися і на найближче майбутнє, принаймні, протягом декількох років, поки ddr5 буде поступово дешевшати.

Інформація про підтримку intel обох стандартів пам’яті з’явилася раніше, але існувала тільки у вигляді чуток. Тепер moore’s law is dead підтвердив цю конфіденційну інформацію intel щодо процесорів raptor lake, що належать до 13-го покоління. Вони повинні з’явитися в кінці 2022 року, прийшовши на зміну процесорам alder lake 12-го покоління, які ще тільки завойовують ринок.

Raptor lake will support ddr4.some people might say «duh», but i have seen a conspiracy theory going around that intel would obsolete ddr4 mobos when raptor lake launches. No, they won’t.rest easy ddr4 alder lake buyers 😊 .

— moore’s law is dead (@mooreslawisdead) november 8, 2021

Очікується, що для обох поколінь процесорів intel буде застосовуватися сокет lga1700 і чіпсет intel 600. В основі процесорів raptor lake будуть використовуватися ті ж виробничі вузли intel 7 (10 нм enhanced superfin), що і для alder lake. До складу raptor lake увійдуть вісім ядер raptor cove і 16 ядер gracemont.

Підтримка процесорами raptor lake сокета lga1700 означає, що вони будуть сумісні з усіма існуючими материнськими платами z690 і поки не вийшли материнськими платами h670 / b660 / h610, які вже підтримують пам’ять ddr4.

intel raptor lake-s. Джерело: adoredtv

Підтримка процесорами raptor lake пам’яті ddr4 не викликає сумнівів, тому що вони, по суті, є розвитком архітектури alder lake. Головна особливість raptor lake в подвоєнні кількості малих ядер gracemont в порівнянні з alder lake. У підсумку в raptor lake-s з’явиться до 24 ядер (8p + 16e) в тих же діапазонах потужності (tdp): 125 вт, 65 вт і 35 вт для настільних систем.

Нова серія raptor lake буде випущена і для мобільних пристроїв, але характеристики наступника alder lake-p/m поки залишаються непідтвердженими.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто — для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших — найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь — якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті «кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку».

читайте також: