10-ядерний процесор intel alder lake — m для ноутбуків має частоту до 4,7 ггц

33

Процесори intel alder lake-m скоро увійдуть до складу ноутбуків. З одним з них можна познайомитися ближче завдяки додатку sisoftware.

Тут можна побачити підтримку пам’яті lpddr5. Чіп є раннім інженерним зразком, так що його назва поки невідома. На основі конфігурації ядер можна припустити, що це буде представник core i9 або core i7. Тут пропонується два ядра golden cove з 4 потоками команд і 8 економічних ядер gracemont з 8 потоками. У сімействі процесорів alder lake-m даний чіп володіє найбільшим числом ядер.

Процесор alder lake-m володіє кешем l3 об’ємом 12 мб, по 3 мб на кожен кластер обчислювальних ядер. Тактова частота в режимі простою становить 800 мгц, в розгоні 4,7 ггц. Оскільки це ранній зразок, не варто надавати важливого значення цим числам. До складу процесора входить вбудована графіка gt3 96eu iris xe-lp.

Ці чіпи прийдуть на зміну процесорам intel tiger lake-up4. У них буде вбудована графіка до 96 eu xe, thunderbolt 4, wifi 6e, але тільки pcie gen 4 замість більш сучасного стандарту. Підтримується пам’ять lpddr4x і lpddr5.

Виробництво intel alder lake-p має початися в проміжок з нинішнього місяця до майбутнього березня, а alder lake-m з січня по квітень.