Innosilicon випустила два сімейства відеокарт fantasy one-type a і type b

38

Китайська компанія innosilicon провела технічну конференцію fantasy one, на якій представила серію нових відеокарт fantasy one з підтримкою directx. Вони побудовані на базі власного процесора дискретної графіки fantasy one.

Компанія innosilicon була відома перш за все як виробник асиков для майнінг. Історія бренду починається з 2006 року. Спочатку innosilicon займалася виробництвом напівпровідників для електронної техніки, але з появою ринку криптовалюта поміняла свою спеціалізацію і розгорнула її в бік виробництва пристроїв для майнінг — асіков (asic).

відеокарта innosilicon fantasy one. Джерело: innosilicon / videocardz

На минулому заході були розкриті деталі і плани розвитку нового графічного процесора fantasy one. В його основі використана архітектура imagination (якщо більш точно, платформа bxt).

Архітектурі bxt була розроблена компанією innosilicon technology на базі powervr. За оцінками виробника, нове рішення містить великий обсяг інновацій в області апаратної підтримки дискретної графіки: підтримка 3d-рендеринга з рівнем дозволу 4k / 8k; механізм для високопродуктивних «розумних обчислень; засоби адаптованості під різні прикладні рішення; багаті можливості налаштування «в один крок». Інші подробиці не повідомляються.

fantasy one type a

Крім самого gpu, була представлена лінійка нових відеокарт — з одним (type a) або двома (type b) графічними процесорами.

Відеокарти для споживачів / робочих станцій з одним графічним процесором отримали назву fantasy one type a. Насправді вони являють собою многочиповую (чиплетную) конструкцію. На жаль, докладної інформації про внутрішню будову нових систем повідомляється зовсім небагато.

Згідно з наявними даними, новий графічний процесор innosilicon забезпечує продуктивність до 5 tflops в операціях з одинарною точністю і швидкість заповнення на рівні 160 gpixel / s. Відеокарта оснащена роз’ємами displayport 1.4, hdmi 2.1 і vga. Для роботи може бути використано до 16 гбайт відеопам’яті gddr6( x), доступної через 128-бітний інтерфейс.

Досі технологія g6x була представлена ексклюзивно тільки для графічних процесорів nvidia/micron ampere. Innosilicon, по всій видимості, провів великий обсяг досліджень в області технології модуляції pam4 (4 pulse amplitude modulation), використовуваної для високошвидкісного межсоединения сигналів в напівпровідникових продуктах наступного покоління. Завдяки цим напрацюванням, компанії вдалося підняти пропускну здатність пам’яті до 19 гбіт / с на своїх рішеннях gddr6x.

При відносно короткому інтерфейсі шини пам’яті можна очікувати істотного зростання пропускної здатності. За оцінками виробника, теоретичний максимум доходить до 304 гбайт/с. Це дозволяє поставити рішення innosilicon fantasy one type a в один ряд з використовуваними в radeon rx 6700xt і radeon rx 6600xt.

innosilicon fantasy one type a. Джерело: innosilicon

fantasy one type b

Відеокарти innosilicon fantasy one type b виділяються насамперед наявністю двох графічних процесорів fantasy one на борту, з’єднаних через інтерфейс innolink. Вони можуть бути обладнані набором вентиляторів (до трьох), хоча є і рішення без вентилятора. Обчислювальна потужність цих відеокарт доходить до 10 tflops, а швидкість заповнення — до 320 gpixel/s.

Карти type b можуть забезпечити одночасну обробку 32 потоків даних рівня 1080p/60 або 64 потоків рівня 720p/30. Для роботи може використовуватися до 32 гбайт буферної відеопам’яті gddr6 (x), хоча передача даних обмежена 128-бітним інтерфейсом, яким з’єднаний кожен графічний процесор. Всі карти type b мають інтерфейс pci-express 4.0 шириною x16.

innosilicon fantasy one type b. Джерело: innosilicon

Карти type b надають підтримку для графічних api opengl, opengl es, opencl, vulkan і directx. Тому їх можна використовувати не тільки для запуску прикладних завдань, але і також і для ігор. На жаль, виробник не вказав, яка саме версія графічного api microsoft підтримується.

Під час заходу було проведено тестування нових графічних карт, у тому числі на пакеті unigine heaven opengl. На жаль, про результати тестів не повідомляється.

Крім цього, було оголошено, що компанія працює над створенням сімейства графічних процесорів наступного покоління — fantasy 2 і 3. Innosilicon планує використовувати для них 5-нм техпроцес.

відеокарти innosilicon fantasy one. Джерело: innosilicon

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих відеокарт для ігор . Вибрати кращу відеокарту для ігор непросто — для кого-то кращою може бути найдоступніша відеокарта, для інших найпродуктивніша. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо щомісяця оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращу відеокарту для ігор в будь — якій ціновій категорії-від дешевше $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті «краща відеокарта для ігор : поточний аналіз ринку».

читайте також: