Iphone отримає захист від недобросовісного ремонту (3 фото)

32

Розробники apple продовжують оптимізувати систему сервісного ремонту фірмових пристроїв і прагнуть захистити користувачів від недобросовісних ремонтних центрів. Майбутня збірка ios 15.2 дозволить власнику смартфона самостійно контролювати виконаний ремонт і визначити справжність деталей, які були замінені в сервісному центрі.

Історія обслуговування iphone буде доступна після оновлення до ios 15.2 в меню «налаштування«, де в розділі» основні «потрібно увійти в підпункт»про цей пристрій». При цьому інформація в цьому підпункті буде залежати від конкретної моделі iphone.

У моделях смартфонів iphone xr, xs, xs max і se другого покоління користувач зможе дізнатися, чи проводилася заміна акумуляторної батареї. В iphone 11, iphone 12 і iphone 13 будуть додатково надані відомості про заміну екрану, а власники iphone 12 і iphone 13 додатково зможуть проконтролювати заміну камер.

У разі коли в сервісному центрі при ремонті були використані фірмові деталі apple, навпроти компонентів буде відображатися відповідна інформація. Також власник смартфона отримає докладні відомості про проведення ремонту. Зокрема, можна буде дізнатися, чи повністю завершена установка компонентів, чи використовувався при ремонті оригінальний компонент, а також чи була замінена деталь вже встановлена на який-небудь інший iphone і чи працює замінений компонент належним чином. У разі невідповідності вимогам apple навпроти відремонтованої або заміненої деталі з’явиться напис»невідома деталь».

Інформація про якість проведеного ремонту не позначається на працездатності iphone і дозволить власнику смартфона продовжувати його експлуатацію. Така функція необхідна тільки для контролю споживачем якості ремонту і виявлення походження замінених деталей.