Microsoft знайшла причину деградації роботи ssd-накопичувачів nvme в windows 11

24

Проблема різкої деградації продуктивності твердотільних накопичувачів nvme на пк під управлінням windows 11, схоже, вирішена. Проблема була викликана особливостями роботи файлової системи ntfs, підтримку якої надає windows.

Не так давно на інтернет-форумах і в мережі reddit стали з’являтися повідомлення, що при запуску різних тестових програм користувачі windows 11 явно відчували проблеми, пов’язані з різкою деградацією швидкості роботи твердотільних накопичувачів nvme. У них різко знижувалася продуктивність в операціях введення / виводу, яка помітно поступалася тій же апаратній системі, але працює під управлінням windows 10. Microsoft була змушена офіційно відреагувати повідомленням:»ми розслідуємо цю проблему».

Деградація швидкості читання і запису, швидше за все, виникала і в інших операціях, але тестові програми дозволяли явно виявити несприятливий вплив.

Повідомлялося, що деградація настає тільки в операціях довільного запису, хоча деякі користувачі вказували на ряд інших можливих симптомів. Складність виявлення причин полягала в тому, що проблема поширювалася тільки на системний диск c.

В обговореннях на форумах microsoft багато користувачів розповідали про свої власні результати тестів. Типовий приклад деградації в windows 11 привів користувач на ім’я марс ріверо. Він повідомив, що на прикладі тестової програми samsung magician його твердотільний накопичувач samsung 980 pro набрав 733 тис.iops в windows 10 і всього 249 тис. Iops в windows 11.

Обговорення на форумах запевнило користувачів в думці, що причиною деградації може бути робота драйверів microsoft. Пізніше microsoft оголосила, що після ретельного вивчення проблеми, вона зуміла виявити її причину. Вона буде вирішена в збірці windows preview kb5007262.

Проблема пов’язана не з драйверами windows, а з роботою так званого «журналу usn» на диску c (update sequence number (usn) change journal). Це внутрішній системний лістинг файлової системи ntfs, який містить записи всіх змін даних на розділі носія з даною файловою системою.

Журнал usn має досить просту схему роботи. Для кожного ntfs-розділу створюється окремий журнал, який починається з порожнього файлу. При зміні в розділі в журналі створюється новий запис. Кожен запис ідентифікується 64-бітним номером послідовного оновлення (usn) і містить ім’я файлу та інформацію про зміну.

Внесене компанією виправлення вирішує проблему, яка впливає на продуктивність всіх дисків (nvme ssd, жорсткий диск) в windows 11, які раніше були змушені виконувати непотрібні дії кожен раз, коли відбувається операція запису.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд і тест серверного твердотільного накопичувача kioxia cd6-v . Kioxia cd6-v використовує добре зарекомендувала себе 96-шарову 3d tlc пам’ять kioxia bics flash, оснащується продуктивним контролером і підтримує pcie останнього покоління, значно перевершуючи і без того вдалу лінійку cd5. Детальніше про це читайте в статті » огляд і тест серверного твердотільного накопичувача kioxia cd6-v «.

читайте також:

kioxia представила твердотільний накопичувач bg5 pcie gen4 nvme