Oppo find n: що означає для ринку і покупців вихід цього смартфона

21

Рано чи пізно це повинно було статися. До числа виробників смартфонів з гнучкими екранами, після samsung, huawei і motorola/lenovo (насправді їх більше — про плани заявляли xiaomi, vivo, tcl, royole і навіть google, хоча потім передумав, але всі інші взагалі ніяк не помітні на глобальному ринку, не кажучи вже про наш) приєдналася ще одна компанія — oppo. Смартфон oppo find n офіційно представлений сьогодні, і всюдисуща редакція gg вже встигла його покрутити в руках і навіть зробити огляд oppo find n. Давайте розберемося що зробила oppo, навіщо, яких результатів може досягти і як це відіб’ється на користувачів.

Що з себе представляє oppo find n

Не буду заглиблюватися в технічні характеристики новинки, ви їх і так вже прочитали, напевно, в офіційному анонсі або нашому огляді, виділю найголовніше. Oppo find n — це смартфон зі згинається екраном у форм-факторі записної книжки, по суті, своєрідний аналог samsung galaxy z fold 3. У нього є дві важливі відмінності від смартфона samsung-інші пропорції і практично відсутня складка на згині. За словами представників oppo такі пропорції зроблені для того, щоб при розкритті смартфона його не потрібно було розгортати в ландшафтній орієнтації для зручного перегляду. І це, до речі, правда. В результаті вийшли пропорції майже чистого квадрата з роздільною здатністю 1920х1792 (що не сильно вражає за нинішніми мірками), але своєї мети дизайнери, безумовно, домоглися — смартфоном в розкладеному стані користуватися зручніше, ніж fold, його площа менше, а діагональ основного екрану 7.1 дюйма проти 7.6 у fold 3.

Незважаючи на те, що oppo find n використовує той же гнучкий екран samsung на ультратонкому склі utg (у нас є докладний текст про це), смартфон використовує інший, більш дорогий, тип петлі петлі. В результаті вийшла магія, яка, будемо сподіватися, сильно вплине на прагнення samsung виправити ситуацію зі своєю складкою. Номінально смартфон oppo виграє ємністю акумулятора — 4500 ма-год проти 4400 ма-ч у смартфона samsung. Помітно, що це зроблено рівно для того, щоб, нехай і символічно, але дати трохи кращі характеристики. Разом з іншим механізмом (є відчуття, що він важчий), при менших розмірах, oppo find n важить трохи більше, ніж samsung galaxy z fold 3: 275 грамів проти 271, хоча, звичайно, на око цю різницю в 4 грами помітити неможливо.

Навіщо oppo випустила цей смартфон?

Якщо поглянути на стратегію oppo щодо її дій, то видно курс на створення не просто смартфонів «як у всіх», а прагнення бути хоч у чомусь, хоч на «пів-шишечки», але першими. Сюди можна віднести яскравий концептуальний смартфон oppo x 2021 зі згортається в рулон, а не згинається екраном. З точки зору розвитку компанії і руху вперед find n виглядає кроком переходу від експериментів до випуску першої серійно виробляється моделі. Той факт, що в якості першого такого смартфона обраний форм-фактор книжки, а не розкладачки (нагадаю, що продажі розкладачки flip 3 складають 60% від усіх смартфонів зі згинається екраном), ніхто не очікує від find n великих продажів. Очевидно, що це піар-продукт, головна мета якого продемонструвати компанії створювати максимально складні технологічні продукти, які ні в чому не поступаються лідеру ринку. А за ціною дають покупцеві перевагу у вигляді знижки в 20% перед конкурентом.

На які результати може сподіватися oppo з find n

Поки що це питання залишається відкритим, тому що в день світової прем’єри ми не можемо оцінювати реакцію покупців на новинку. Як мінімум, смартфон буде продаватися у себе на батьківщині, в китаї. І там буде збирати перший зворотний зв’язок від споживачів. Як мінімум, вже зараз можна сказати, що ставка на зміну пропорцій вірна — смартфон виглядає дуже мило, на відміну від витягнутого по вертикалі в складеному стані fold 3 (тут важливо відзначити, що така «витягнутість» теж має свої переваги — я якось цілий тиждень ходив з fold 3 жодного разу його і не розкривши, тому що гортати стрічки новин і месенджерів на такому екрані зручно, до речі, це ще одна причина, по якій я так люблю flip). І при розкритті цей квадрат дійсно немає сенсу розгортати (що ще дасть фору oppo з боку розробників, яким потрібно буде докласти менше зусиль для адаптивності своїх додатків під великий екран). Програма максимум-вихід на європейські ринки (у фокусі у oppo, до речі польща і румунія — в польщі знаходиться регіональна штаб-квартира, а в румунії — інженери з тестової лабораторії). На поставки смартфона до нас розраховувати доводиться мало — якщо він буде продаватися слабкіше планів, до нас його не привезуть. Якщо, навпаки, — краще, і виникне дефіцит (всі ми розуміємо, що розмір виробленої партії невеликий), то задовольняти в першу чергу стануть ті ринки, де дефіцит вже є.

Що з цього всього рядовим покупцям?

Поки що ринок смартфонів зі згинається екраном знаходиться на самому початку свого розвитку. В інтерв’ю gg нільс стокдейл, старший менеджер по продуктам oppo дав обережну оцінку в тому, що згинаються смартфони досягнуть частки в 50% ринку через 5-10 років. З точки зору споживачів поява нового гравця на цьому полі неминуче запустить спіраль збільшення виробництва таких смартфонів. Що обов’язково спричинить поступове зниження цін. Ми це вже спостерігали спочатку з появою самих мобільних телефонів, які пройшли шлях від тисяч доларів до десятків доларів за 30 років. Потім, смартфонів, які пройшли його вже за років 10-15. Сучасний світ постійно прискорюється, тому складні смартфони зможуть дійсно встигнути наростити виробництво і знизити ціни за 5-7 років. Знову ж таки — я дуже сподіваюся, що приклад oppo, яка створила смартфон без складки (no crease) змусить samsung змінити технологію виробництва і вийти в наступному році на виробництво таких же моделей, щоб не виглядати відстаючою на тлі китайських виробників. А коли до масового виробництва добереться xiaomi, ми побачимо нову цінову війну і новий, ще більший виток нарощування виробництва і зниження цін. Хоча інтуїція підказує, що ключі від цього ринку сьогодні все одно знаходяться в руках samsung, як найбільшого виробника згинаються екранів для смартфонів (що ми і бачимо на прикладі oppo find n).

У сухому залишку

Як і слід було очікувати, після виходу на ринок згинаються смартфонів важкої артилерії у вигляді samsung і huawei (технологічний потенціал якої не можна ще скидати з рахунків), стали підтягуватися гравці другої хвилі. Смартфон oppo find n, безумовно, має право на існування і справедливо заявляє про свої права на місце під сонцем. Його габарити сподобаються користувачам, ще більше сподобається відсутність складки на згинається екрані, що має підкріпитися меншою ціною (звичайна в таких випадках знижка повинна бути на рівні 20% — згадайте цінові війни корейських брендів з японськими 20-30 років тому і війни китайських з корейськими останнє десятиліття). Прямо сьогодні складно сказати наскільки гарні будуть продажі oppo find n, але точно можна констатувати, що маятник вже запущений, і нас вже в 2022 році чекає ще більше моделей зі згинаються екранами. А значить можна розраховувати і на прискорення зниження цін на такі моделі (нехай форм-фактор книжки і не буде дешевшати величезними темпами, і такі моделі об’єктивно завжди будуть дорогими).

Для тих, хто хоче знати більше