Новий сенсор sony для камер смартфонів збирає вдвічі більше світла

26

Компанія sony анонсувала новий тип багатошарового сенсора cmos. У ньому застосовуються «двошарові транзисторні пікселі», щоб в два рази збільшити кількість зібраного світла. Звичайні сенсори зображень володіють світлочутливими фотодіодами і піксельними транзисторами для управління і посилення сигналу на одному шарі. В даному випадку фотодіоди розташовуються зверху, а піксельні транзистори під ними.

Sony першою розробила багатошарові сенсори, де швидка пам’ять і інша електроніка розташовується під сенсором. Це збільшує швидкість читання даних і швидкість зйомки, а також скорочує ефект желе на фотоапаратах і смартфонах. Новий сенсор застосовує подібну технологію, але піксельні транзистори розташовуються на окремій підкладці під шаром фотодіода. Це означає, що кожен шар можна поліпшити, в два рази підвищивши поглинання світла сенсором. Або ж можна збільшити заряд кожного пікселя, вдвічі збільшивши обсяг захоплюваного світла.

Оскільки пікселі-транзистори розташовуються на окремому шарі, вдалося збільшити розмір транзисторів підсилювача. Це призвело до посилення сигналу, зменшення шуму при нічній зйомці і в темних місцях. Розширений динамічний діапазон дає можливість отримувати більш якісні зображення з низьким шумом навіть в темряві.

Окремо sony виділяє, що технологія дозволить підвищити якість зйомки на смартфони. Збираючи вдвічі більше світла, можна буде поліпшити світлочутливість навіть компактних сенсорів з великим числом мегапікселів. Поки нічого не говориться про те, коли технологія увійде до складу фотоапаратів і смартфонів.