«байкал електронікс «анонсував серверні процесори baikal-s на базі мікроархітектури arm

31

Російська компанія» байкал електронікс» анонсувала випуск серверних процесорів baikal-s на базі мікроархітектури arm. За даними вендора, підтверджені всі основні із заявлених раніше характеристик. У той же час представники галузі поки з обережністю оцінюють нові російські продукти.

Вітчизняний серверний процесор baikal-s має 48 ядер arm cortex-a75. Перша партія з 50 інженерних зразків baikal-s була випущена на контрактній фабриці tsmc в тайвані і прибула в росію ще в жовтні 2021 року.

Процесор baikal-s виготовляється по техпроцесу 16 нм. Він призначений для використання в серверах, системах зберігання даних (сгд) і суперкомп’ютерах. В один сервер можна встановити до чотирьох baikal-s. Тактова частота ядер становить до 2,5 ггц, тепловиділення (tdp) — не більше 120 вт при частоті процесора 2 ггц. Пристрій підтримує до 768 гбайт оперативної пам’яті ddr4-3200, має 80 ліній pcie gen4 і апаратну підтримку віртуалізації. Для довіреної завантаження використовується окреме керуюче процесорне ядро.

В даний час йде повномасштабне тестування інженерних екземплярів baikal-s. За інформацією, опублікованою виданням «коммерсантъ», в тестуванні беруть участь великі російські компанії, включаючи втб, дит москви, «ростелеком», «росатом», «ростех», ак алроса, «пошта росії» і «ощад».

андрій євдокимов, генеральний директор «байкал електронікс»

Розробник процесора baikal-s заявляє, що перевірка роботи каналів взаємодії з оперативною пам’яттю, запуск linux-подібної ос із завантаженням всіх ядер процесора пройшли успішно. За його даними, отримані результати повномасштабних випробувань показали, що випущений процесор baikal-s підтвердив всі основні із заявлених раніше характеристик, а частина з них навіть перевершив. Для тестування використовувалися утиліти coremark, whetstone і 7zip.

Очікується, що в i кварталі 2022 року в росію надійдуть ще 600 нових процесорів baikal-s, а після завершення етапу тестування виробник має намір почати до кінця iii кв.2022 року поставки промислових партій baikal-s (від 1000 штук). Партнерами виступатимуть такі компанії, як» акваріус«, 3logic group,» icl техно«, iru і зат»норсі-транс».

У той же час представники компаній — потенційних замовників baikal-s заявили мінцифри і мінпромторгу, що при вибудовуванні серверів з російськими процесорами не вдається отримати високу продуктивність. На їхню думку, у цих російських рішень спостерігається незбалансоване і часто завищене енергоспоживання. Вони також виділяються своїми завищеними цінами і не поступаються за цим параметром сучасним зарубіжним рішенням, хоча останні відрізняються більш високою продуктивністю і мають хорошу енергоефективність. У той же час представники компаній не розкрили для мінцифри виробників тестових серверів, на яких виконувалися перевірки.

В даний час компанія «байкал електронікс» веде розробку ще двох нових процесорів: 12 нм мобільного процесора baikal-l на ядрах arm cortex-a710 з мікроархітектурою архітектура armv9, який призначений для оснащення енергоефективних ноутбуків і планшетів з великим часом роботи від батареї, і 6 нм серверного процесора baikal-s2 на основі сучасних серверних ядер arm neoverse-n2 з мікроархітектурою armv9 для «хмарних» обчислень.

альтернативні серверні процесорні платформи intel

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто — для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших — найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь — якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті «кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку».

читайте також: