Оптичний процесор lightelligence pace обійшов nvidia geforce rtx 3080 за швидкістю обчислень в 100 разів

21

Видання eetimes опублікувало результати тестування оптичного процесора photonic arithmetic computing engine (pace), розробленого стартапом lightelligence. Як виявилося, створений оптичний процесор перевершує звичайні графічні процесори в 100 разів при виконанні обчислень, пов’язаних з певними, досить складними математичними завданнями.

В опублікованому звіті вказується, що процесор pace стартапу lightelligence по обчислювальній потужності майже в 100 разів перевершив відеокарту nvidia geforce rtx 3080. Дослідження проводилися на задачах класу np (non-deterministic polynomial).

У теорії алгоритмів класом np називають безліч завдань роздільності, вирішення яких можна перевірити на машині тьюринга за час, що не перевершує значення деякого многочлена від розміру вхідних даних. Обчислення проводяться при наявності т.зв. Сертифіката рішення — набору деяких додаткових відомостей.

Секрет прискорення при вирішенні задач, що мають поліноміальні за часом алгоритми рішення, полягає в тому, що оптичний комп’ютер не використовує принцип прямого перебору, коли час виконання завдання є експоненціальною функцією. Замість цього він застосовує власні, оптичні методи розрахунку.

В описаному виданням eetimes тесті прискорювач pace працював з моделлю ізінга. Завдання було пов’язане з розрахунком термодинамічної системи, що має фазові переходи. У порівнянні з rtx 3080 швидкість пошуку результату на процесорі pace була в 100 разів вище.

При розрахунках були використані 12 000 оптичних обчислювачів, інтегрованих в загальну схему і працюють на частоті 1 ггц. Процесор pace використовував для обчислень стандартну інтеграцію кремнієвої фотоніки з інтерферометром маха-цендера (mzi), а для контролю форми хвилеводу в mzi застосовувалася mems — мікромеханічна система, що об’єднують в собі мікроелектронні і мікромеханічні компоненти.

В якості порівняльного стенду використовувався комп’ютер, спеціально розроблений фахівцями toshiba. Він імітував машину біфуркацій на основі пліс. Продуктивність обчислювача pace виявилася в 25 разів вище, ніж у комп’ютера toshiba.

Проведений досвід показав, що підхід lightelligence може принести велику користь для вирішення певних прикладних завдань у порівнянні з використанням систем на «простому» штучному інтелекті. Подібні завдання часто зустрічаються в матеріалознавстві, термодинаміці, біоінформатиці, криптографії, при проектуванні схем, оптимізації електромереж та багато іншого.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращої материнської плати . Вибрати кращу материнську плату непросто — для кого — то кращою може бути найдоступніша материнська плата, для інших-сама функціональна. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращу материнську плату будь-якої функціональності, під будь-який процесорний роз’єм, в будь-якій ціновій категорії — від найдешевших до топового сегмента. Детальніше про це в статті «краща материнська плата : поточний аналіз ринку».

читайте також: