Сибірська виразка допоможе боротися з болем

16

Сибірська виразка має страхітливу репутацію і широко відома як небезпечне легеневе захворювання, що викликає у заражених безболісні, але вкрай неприємні візуально ураження шкірного покриву. Останні дослідження, проведені вченими з гарвардської медичної школи, показали, що інфекція сибірської виразки володіє позитивним потенціалом і після відповідної модифікації може прийти на службу людині, забезпечивши медицину високоефективним знеболюючим засобом.

Гарвардські вчені розділили токсини сибірської виразки і виділили групу речовин, що володіють знеболюючим ефектом, що пояснює відсутність хворобливих відчуттів у тих, що заразилися смертельно небезпечною хворобою, навіть тоді, коли тіло вже буде покрито страхітливими чорними плямами. Захисний механізм дії токсинів сибірської виразки заснований на впливі речовин на нервові закінчення, що відповідають за больові відчуття. В результаті організм не чинить опір і не попереджає хворого про появу в організмі смертельної хвороби.

При дослідженні природного знеболюючого засобу, що входить до складу механізму смертельно небезпечного захворювання, медики виділили цю речовину і встановили, що воно ідеально підходить для взаємодії з нейронами, так як спочатку було призначене для притуплення больових відчуттів. В ході експериментів над мишами було з’ясовано, що введення виділеного токсину полегшувало біль, викликану не тільки самої сибірської виразкою, але також і іншими захворюваннями, що призводять до запалення і травматичних пошкоджень нервових клітин. Крім того білок сибірської виразки можна використовувати в якості «транспортного засобу» для доставки знеболюючих речовин різних типів безпосередньо в вузли нейронів (ганглії).